СТАНОВЛЕННЯ ВИЩОГО ВІЙСЬКОВОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТАНКОВИХ ВІЙСЬК У М. ХАРКОВІ В ПЕРІОД НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2707-1383-2021-42-4-34-48Анотація
Стаття присвячена дослідженню етапів відродження Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (далі — ВІТВ НТУ «ХПІ») — єдиного й унікального військового освітнього закладу в Україні, що має свою школу підготовки кваліфікованих офіцерів-танкістів для Збройних Сил України.
Але, за висновками провідних українських військових вчених, самостійної системи підготовки офіцерських кадрів в Україні на 1991 рік не існувало. Була тільки розрізнена мережа військових навчальних закладів, що створювало значні проблеми щодо трансформації системи військової освіти (СВО) відповідно до реальних потреб і можливостей Збройних Сил України.
У цих умовах Харківському вищому танковому командному училищу (далі — ХВТКУ) прийшлось доводити свою потрібність, долаючи перешкоди та труднощі, викликані проявами суб’єктивізму до створення СВО в Україні.
У статті також аналізується діяльність командування та колективу училища/інституту/факультету для повернення статусу провідного вищого військового навчального закладу.
Наведені факти щодо основних етапів формування навчального закладу, змін у його керівництві, структурі, завданнях та видатних особистостей.
Ключові слова: командне училище, офіцери-танкісти, курсанти, морально-психологічний стан, відродження.